Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


May 7, 2021

Minister financií Igor Matovič tento týždeň predstavil koncept reformy Veľký tresk - zmeny chystá v daniach a odvodoch a plánuje zvýšiť prídavky na deti. Expremiér tiež hovorí, že stojíme pred obrovskou demografickou krízou a podľa jeho slov nám zhruba 600-tisíc nenarodených detí bude chýbať.

Koho by sa avizovaná reforma, ak by prišla do praxe, dotkne najviac? Budete počuť exministra práce a odborníka na dane a odvody Jozefa Mihála. 

„Čo chce robiť Igor Matovič zdvíha vlnu odporu na celom Slovensku, pretože aj tie rodiny, ktorým by sa malo pridať si uvedomili, že by platili vyššie dane,” myslí si Mihál, ktorý spolupracuje s koaličnou SaS na návrhu rodinnej politiky. 

O koncepte reformy sme sa rozprávali aj s poslancom OĽaNO Petrom Kremským. „Áno, samozrejme, každý to pocíti, ale lepšie zarábajúce skupiny to pocítia viac. Rodiny s deťmi to pocítia menej, pretože možno minú o 50 eur viac na DPH, ale dostanú o 300 eur viac cez deti, čiže pre nich bude táto daňová reforma prínosom,” myslí si Kremský.

Zisťovali sme aj, či naozaj môže zvýšenie príspevku na deti zabrániť demografickej kríze.

V druhej téme podcastu si budete môcť vypočuť časť z Ľahkého podcastu o ťažkej korupcii. Témou je kolúzna väzba, o ktorej sa Juraj Kemka rozprával s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou.

Moderuje Denisa Hopková.