Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk

Dec 31, 2020

Večer sa opijete a ráno sa zobudíte v policajnej cele. To je na Slovensku prekvapivo bežný príbeh. Tisíce Slovákov ročne sa dopustia trestného činu pod vplyvom alkoholu. Z policajných štatistík vyplýva, že opilci páchajú zrejme až tretinu všetkých násilných trestných činov. Pod vplyvom alkoholu...


Dec 29, 2020

Ak v doprave akceptujeme povinnosť bezpečnostných pásov či  dodržiavanie maximálnej rýchlosti, nevidim etický problém prečo neakceptovať aj povinné očkovanie či takzvané očkovacie pasy, ktoré by obmedzili nezaočkovaným prístup k verejným službám, tvrdí šachový veľmajster a autor knihy Medzi...


Dec 28, 2020

Kuba. Poznáme ju aj ako ostrov slobody, či posledný príklad živého socializmu. Napriek demokracii, ktorú si ostrov dal len pred pár rokmi do ústavy, slovo komunistickej strany je ešte stále viac ako zákon.

Krajina, v ktorej sú aj Vianoce len prípravou na výročie komunistickej revolúcie. Za svoje...


Dec 23, 2020

Očistec, Božie mlyny, Judáš. Ako sa emeritný arcibiskup Robert Bezák pozerá na biblické paralely v názvoch policajných akcií? A ako sa zachovať, keď bude niekto pri vianočnom stole šíriť nebezpečné lži, ktoré môžu tentoraz dokonca aj ohroziť životy?

Kedysi arcibiskup, dnes učiteľ...


Dec 22, 2020

S pandémiou žijeme na Slovensku už desať mesiacov. Zažili sme izoláciu, samotu, mnohí ale zažili aj nové pocity ako je úzkosť. Iní prišli o sny, ale aj priateľov. Hádky politikov sa preniesli do domácností, rovnako aj názory na koronavírus.

„Možno sa to len tak hovorí a ľudia si myslia, že je to...