Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk

Jun 26, 2019

Ak by chcel Štefan Harabin vstúpiť do politiky, zrejme sa bude musieť vzdať talára. Poslanci totiž schválili zákon, že ak chce sudca kandidovať do politiky, musí zo sudcovskej stoličky odísť. 

Pozmeňujúci návrh z dielne opozície podporili aj koaliční poslanci. Podľa politológa Radoslava...


Jun 25, 2019

Krajský súd zmiernil trest pre Rybaniča. Uznal ho vinným za porušenie bankového tajomstva. Bývalý poslanecký asistent si v roku 2016 pozrel účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka. Zistil, že im firma Ladislava Basternáka vyplácala peniaze.

Budete počuť komentátora Aktualít Daga Daniša.

Parlament...


Jun 24, 2019

V Česku sú najmasovejšie protesty za posledných 30 rokov. Aký je rozdiel medzi tamojším premiérom Andrejom Babišom a slovenským expremiérom Robertom Ficom? 

 

Neslávne známa agentúra Evka môže opäť zarobiť na štáte. Za služby pri prezentácii Slovenska na medzinárodných veľtrhoch...


Jun 21, 2019

Bývalý šéf prokuratúry Dobroslav Trnka podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za ohováranie. Urobil tak pre reportáže o kontroverznom podnikateľovi Jozefovi Mišenkovi, ktorého dal Trnka v minulosti prepustiť z väzby. Budete počuť Rasťa Striška.
 
Vypočujte si aj Dobroslava Trnku, ktorý...


Jun 20, 2019

Poslanci zvolili len jedného kandidáta na ústavný súd – Radoslava Procházku. Podľa Jozefa Vozára z ústavu štátu a práva SAV by ho prezidentka nemala vymenovať. 

Robert Fico tvrdí, že voľba je v rozpore s ústavou. 

Opoziční poslanci Alojz Baránik a Natália Blahová tvrdia, že Andrej Danko sa chcel...