Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk

May 7, 2021

Minister financií Igor Matovič tento týždeň predstavil koncept reformy Veľký tresk - zmeny chystá v daniach a odvodoch a plánuje zvýšiť prídavky na deti. Expremiér tiež hovorí, že stojíme pred obrovskou demografickou krízou a podľa jeho slov nám zhruba 600-tisíc nenarodených detí bude chýbať.


May 6, 2021

Expremiér škodí tejto spoločnosti, ak bude čo i len teoretická šanca aby Igor Matovič v politike skončil, tak podporím aj opozičný návrh na jeho odvolanie z vlády, avizuje pre Aktuality bývalý poslanec Za ľudí (a dnes nezaradený) Miroslav Kollár. A Matoviča by sa vraj malo zbaviť aj jeho materské...


May 5, 2021

Šéf rezortu financií Igor Matovič oznámil veľkú daňovú a odvodovú reformu, ktorá má totálne zmeniť systém platenia daní a odvodov. Ak ju koalícia nepodporí, obráti sa na opozíciu. Spomínal dokonca svoj odchod z koalície alebo z funkcie, aj by reformu nepresadil.

25-percentnú DPH Igor...


May 4, 2021

Hoci sa zaregistrovať na očkovanie môžu už aj ľudia nad šestnásť rokov, podľa slov dnes už exšéfa NCZI Róberta Suju je záujem o očkovanie mimoriadne nízky. 

Čo je za tým? Zvýši sa to, ak budú mať ľudia šancu vybrať si vakcínu? A akú úlohu v tom zohráva aj prístup politikov? Rozprávali sme...


May 3, 2021

Nápad ministra financií a šéfa vládneho hnutia OĽaNO Igora Matoviča na zvýšenie DPH na 25 percent z ktorého by sa financoval 200-eurový príspevok na dieťa, sa v koalícii nestretol s pochopením. Strana Za ľudí však príde s vlastným návrhom.

Moderuje Peter Hanák.