Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Mar 28, 2023

Na májových majstrovstvách sveta nebudú hrať slovenskí hokejisti, ktorí v tejto sezóne pôsobili v ruskej KHL.  Tému si v podcaste rozoberieme so športovým novinárom Martinom Tóth-Vaňom a politológom Grigorij Mesežnikovom.

 „Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme,” povedal pre hockeyslovakia.sk reprezentačný asistent a skaut Peter Frühauf.

Nparíklad takí Česi, Fíni, Švédi či Lotyši toto rozhodnutie urobili vlani v lete - u nás to prišlo až teraz.  „Nepovedal by som, že ide o zmenu hodnôt a morálnych zásad zväzu. Skôr ide o logické rozhodnutie pre dobro tímu," komentuje v podcaste športový novinár Martin Tóth-Vaňo.

No a tému v podcaste rozoberáme aj s politológom Grigorim Mesežnikovom. „Pre Rusko je to využiť argumentu, že je normálnou krajinou. Je to prejav istej normalizácie režimu smerom do vnútra - a prezentáciu vývoja ako niečoho normálneho."

Dočasne poverený premiér Eduard Heger dnes na tlačovej konferencii oznámil, že štát bude pokračovať v zastropovaní cien elektrickej energie aj v nasledujúcom roku. Ako vyplýva z materiálu, ktorý predložilo ministerstvo hospodárstva na dnešné rokovanie kabinetu, štát nakúpi v roku 2024 od Slovenských elektrární 6,15 TWh za cenu 61,2077 eur/MWh.

V podcaste budete počuť aj reakcie bývalého štátneho tajomníka rezortu hospodárstva Karola Galeka, či experta na energie Jozefa Badida.

Podcast pripravili Denisa Hopková a Adam Oleš