Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Aug 25, 2021

Podniky zažívajú praxi nový covid automat, podľa ktorého si prevádzkovatelia či organizátori hromadných podujatí sami volia v akom režime budú fungovať. Na výber majú, že vpustia len plne zaočkovaných, alebo očkovaných, testovaných, či tých čo prekonali covid alebo úplne všetkých. Od ich rozhodnutia  závisí, koľko ľudí môžu do priestorov vpustiť.

Ako to funguje praxi? A podľa čoho sa prevádzky rozhodujú? V podcaste sa pýtame manažéra a šéfa Zväzu cestovného ruchu Mareka Harbuľáka.

Ak sa bude situácia zhoršovať, tak bude na zváženie, aký protokol si zvolia. Pôjde to od prevádzky k prevádzke. Každý sa bude snažiť nastaviť režim tak, aby dokázal maximalizovať tržby a obslúžiť čo najviac zákazníkov,” myslí si.

„Občas sa stretávame s negatívnymi prejavmi. Niekto nie je ochotný sa preukázať testom, niekto sa vyhráža, že v jeho osobe stratia zákazníka, keď ho nepustia do prevádzky," opisuje v podcaste Harbuľák.

Harbuľák opisuje aj ako sa mesiace s pandémiou dotkli nášho gastrosektoru a ako situácii pomohlo leto s uvoľneným režimom.

Mnohí odišli z brandže pracovať do iných odvetví, pretože by v prípade ďalších vĺn znova prišli o prácu. Platia hypotéky, potrebujú stabilné povolanie. Bohužiaľ, odišli kvalitní ľudia a neplánujú sa už vrátiť,” opisuje Harbuľák.

Slovensko chce evakuovať z Afganistanu ľudí s blízkou väzbou na Slovensko. Budete počuť premiéra Eduarda Hegera a ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Moderuje Denisa Hopková.