Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Oct 28, 2020

Po búrke víchrica. V rukách kriminalistov sa dnes ocitli veľké ryby sudcovského či právnického stavu. Okrem bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu Jarmily Urbancovej, cez bratislavské sudkyne Katarínu Bartalskú a Otíliu Dolákovú aj Jozef Kolcun z Najvyššieho súdu. Muži zákona však predviedli aj doteraz nedotknuteľného právnika Zoroslava Kollára. Stalo sa tak len hodiny po tom, ako na Špecialnej prokuratúre v Pezinku vypovedala bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská. Čím je aktuálne zatváranie sudcov a najmä vplyvného právnika Zoroslava Kollára dôležité? Odpovie Peter Bárdy, šéfredaktor portálu Aktuality.sk

Na zatýkanie sudcov reagoval aj premiér Igor Matovič či minister vnútra Roman Mikulec.

Vláda schválila avizovanú pomoc podnikateľom a zamestnancom, ktorí sa musia vysporiadať s covid opatreniami. Ak v prvej vlne hovorila o tzv. Prvej pomoci, teraz prichádza s Prvou pomocou plus. Plusom má byť navýšenie financií na odškodnenie vo výške bezmála 390 miliónov eur.

Budeme počuť ministra Milana Krajniaka a Vladimíra Sirotku zo Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov.

A v druhej polovici podcastu sa pozrieme na skúsenosti Dolného Kubína s prípravami na celoplošné testovanie. Ak mali podľa primátora Jána Prílepka málo informácií už pri pilotnom projekte, dnes sú pokojnejší len vďaka tomu, že už majú akú takú predstavu, do čoho idú.

Moderuje Jaroslav Barborák.