Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Mar 21, 2023

Národná kriminálna agentúra zadržala v prípade vraždy Daniela Tupého osem ľudí. Ide o policajnú akciu s názvom Karma. V podcaste budete počuť šéfa polície Štefana Hamrana.  

Podozriví z vraždy Daniela Tupého mali patriť medzi futbalových chuligánov. Aké boli verzie vyšetrovania? Ako reagovala spoločnosť na ohavný čin? Udalosti pred 18 rokov a aj dnešné posuny v podcaste objasňuje novinár Ján Petrovič.

No a o výraznom posune polície vo vyšetrovaní sa v rozprávame s otcom zavraždeného mladíka Danielom Tupým. „Je to pre nás potešiteľná informácia. Aj keď to nie sú všetci, ktorí sa toho zúčastnili, ale niekde bolo treba začať. Je dôležité hlavne to, že sa pravdepodobne podarilo vyšetrovateľom získať také dôkazy, ktoré ich oprávňuju zadžať a hlavne aby mohli vypracovať obvinenie,” hovorí v podcaste Daniel Tupý starší.

V druhej téme podcastu sa pozrieme na zbližovanie sa Číny a Ruska. Čínsky prezident Si Ťin Pching včera odišiel do Moskvy. S Vladimirom Putinom rokuje o vojne na Ukrajine a o ekonomickej spolupráci. Je Čína naďalej nezainteresovaným pozorovateľom vojny, tak ako to o sebe tvrdí? Čo komunistická Čína sleduje zbližovaním sa s Ruskom? V podcaste budete počuť českého sinológa Filipa Jirouša.

Podcast pripravili Denisa Žilová a Denisa Hopková.