Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Nov 25, 2022

Celý týždeň prebiehali rokovania vlády s lekárskymi odborármi.  Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského v siedmich bodoch našli názorový konsenzus, ôsma požiadavka - platy, ostáva stále nevyriešená. Do odchodu lekárov z nemocníc tak ostáva šesť dní, dohoda zatiaľ nie je známa a nemocnice sa už pripravujú na prípadny odchod lekárov. 

Prešovská nemocnica či Univerzitná nemocnica Bratislava dnes informovali, že od 1. decembra nebudú objednávať pacientov na plánované operácie. Viac povie hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Šéf komory zdravotníckych záchranárov František Majerský ma zo situácie zimomriavky - hovorí,že si pamätá na rok 2011, kedy zdravotnícki záchranári v teréne zachraňovali situáciu a privážali pacientov do nemocníc, kde sa o nich nemal kto postarať. 

V druhej téme podcastu sa so štátnym tajomníkom ministerstva životného prostredia Michalom Kičom pozrieme na znižovanie emisií v slovenskom priemysle. Vláda totiž vyzýva priemyselné podniky, aby znížili emisie oxidu uhličitého aspoň o 30 percent. Vyčlenila na to 350 miliónov eur z Plánu obnovy.

Podcast pripravili Denisa Hopková a Denisa Žilová.