Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Oct 28, 2021

Špecializovaný trestný súd v Pezinku zažíva megaproces desaťročia. Na lavice obžalovaných sa posadila dvadsiatka – presne 17 členov gangu mafiánskej skupiny Takáčovcov. Na svedomí majú nielen likvidáciu nepohodlných, ale výpalníctvo, vydieranie, hrubý nátlak či obchodovanie so zbraňami.

 

Svojho bossa Ľubomíra Kudličku chceli pred časom dostať na slobodu aj úplatkom pre vtedajšieho špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

 

Ak pôvodne bolo ich náplňou páchanie trestnej činnosti, v poslednej dobe je to zas jej zakrývanie“, tvrdí Ján Petrovič, autor bestselleru Slovenská mafia. Príbehy písané krvou.

 

V druhej časti podcastu pôjdeme k našim západným susedom, pre ktorých sa po nedávnych parlamentných voľbách témou ešte stále nestala nová vláda, ale starý prezident.

 

Policajti z Národnej centrály proti organizovanému zločinu prešetrujú spolupracovníkov českého prezidenta Miloša Zemana v dvoch samostatných kauzách. V prvom prípade vyšetrujú, či na prezidentovom zámku v Lánoch nespáchali trestný čin neposkytnutia pomoci. V druhom zas vyšetrujú možné falšovanie podpisu Miloša Zemana na dokumente,ktorýmzvoláva ustanovujúcu schôdzu parlamentu. Kto sú takzvaní “Zemanovi muži” na hrade?

Detaily priblíži český novinár Jaroslav Kmenta v rozhovore s Denisou Hopkovou

Moderuje Jaroslav Barborák.