Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Jun 26, 2020

V dnešnom podcaste budete počuť investigatívneho reportéra redakcie Aktuality.sk Petra Saba, ktorému nechali v schránke náboj. Ako on sám hovorí, môžete to súvisieť s jeho prácou investigatívneho novinára.

Pôsobí dnes polícia dôveryhodnejšie, ako v prípade vraždy Jána Kuciaka? O tom sme sa rozprávali so šéfredaktorom redakcie Petrom Bárdym.

Predseda parlamentu Boris Kollár zvolal na dnešné ráno tlačovú konferenciu, kde uviedol, že svoj titul získal v súlade so zákonom a nemá sa preto za čo ospravedlňovať. Funkcie šéfa predsedu parlamentu sa tak nevzdáva, no počas pôsobenia v politike nebude používať svoj titul.

Vláde sa blíži prvých 100 dní a práve posledný týždeň sa musí zaoberať kauzou diplomovej práce šéfa jednej z koaličných strán Borisa Kollára. Vyvolalo to kritiku aj z radov koaličných poslancov.O tom, ako sa kauza dotkne celej koalície a či sa dokážu kritici z koalície vzbúriť sme sa rozprávali s komentátorom Aktuality.sk Dagom Danišom. 

Pýtali sme sa ho aj na postoj premiéra Igora Matoviča ku samotnej kauze - premiér mal  použiť podobný trik ako Robert Fico, ktorého roky kritizoval. 

Aj dnes vám prinášame ďalšiu časť seriálu Tour de východ. Šarišské mestečko mestečko Hanušovce nad Topľou je medzi Prešovom a Vranovom nad Topľou. Hoci majú necelých 4 tisíc obyvateľov, v Hanušovciach je až 14 rôznych pamiatok.

Najväčšie kontroverzie vyvoláva unikátna drevená sušiareň, ktorá má príbeh spojený s druhou svetovou vojnou – a majiteľ pozemku pod ňou ju nechal schátrať tak, že drevená stavba hnije. Prečo je to tak, zisťoval Peter Hanák.