Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Jan 26, 2023

Predčasné voľby z najväčšou pravdepodobnosťou až 30. septembra. Dostatočne veľa času na predvolebnú kampaň, ktorá ešte môže zamiešať kartami.

„Robert Fico je vo vrcholnej politike 30 rokov. Zažil vzostupy ale aj pády. Hlavne po roku 2020, keď boli preferencie politickej strany Smer-SD na úrovni 8% a klesali. Vtedy už aj analytici hovorili, že skončí ako Vladimír Mečiar, že sa nedostane do parlamentu. A vidíme, kde sú tie preferencie dnes," hovorí politológ Michal Cirner, podľa ktorého je Smer na vzostupnej trajektórii a mal by vo voľbách získať dobrý výsledok, možno zvíťaziť.

Nemecko odobrilo dodávku tankov Leopard 2 ukrajinskej armáde. Tanky dodajú aj Spojené štáty - podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ide o dôležitý krok na ceste k víťazstvu a oslobodeniu Ukrajiny - rozhodnutie padlo po týždňoch váhania - čo mohlo zohrať rolu pri rozhodovaní? budete počuť analytika Adama Potočňáka.

Ukrajinský prezident zároveň apeluje na spojencov, aby sľúbené tanky poslali na Ukrajinu čo najrýchlejšie - v čom môže byť problematická logistika?

Podcast pripravili Adam Oleš a Denisa Hopková.