Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Jun 24, 2020

Boris Kollár sa pre svoju diplomovú prácu dostáva pod tlak niektorých koaličných partnerov: Strana Za ľudi dáva Kollárovi  “ultimátum" - buď dôveryhodne vyvráti podozrenia z plagiátorstva alebo príjme politickú zodpovednosť. Budete počuť Miroslava Kollára zo strany Za ľudí.

Pred novinárov predstúpil aj premiér Igor Matovič - ten povedal, že nechce rozpad koalície a Borisa Kollára na odchod vyzývať nebude. 

Vysvetlenie bude žiadať aj ďalší koaličný poslanec Ondrej Dostál z SaS - ten v našom podcaste reagoval aj na dnešné slová Igora Matoviča. 

Kollárovu prácu kritizovala aj Študentská rada vysokých škôl. Hovorí, že chce zmenu zákona, aby sa plagiátorom odobrali tituly. Budete počuť Filipa Šuranu. 

Ako to býva zvykom v zahraničí pri prevalení plagiátorstva politikov?  Odstupuje sa, no u nás to nebýva zvykom - hovorí v našom podcaste analytička iniciatívy To dá rozum Renáta Hall. 

Aj dnes pokračujeme v našom seriáli Tour de východ. Peter Hanák tentokrát prinesie reportáž z Levoča, ktorá je zasiahnutá koronakrízou.