Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Feb 25, 2021

"Ľudia prestali veriť tomu, že vláda vie, čo v otázke pandémie robí" tvrdí poslanec Za ľudí Tomáš Valášek. Podľa neho treba vymeniť ministra Krajčího a túto tému v strane nepovažujú za uzavretú.

Pandémia je tu s nami už prakticky rok, obete na životoch sa počítajú na tisíce, tisícky ďalších má pretrvávajúce zdravotné následky a Korona zásadne ochromila spoločensky život, vzdelávanie detí i možnosti podnikania. Jednou z ciest k návratu do normálu by mohlo byť aj očkovanie. Vakcinácia však mobilizovala aj tábor antivaxerov a tak ostáva nemalé percento tých, ktorí očkovanie voči Covidu odmietajú. Vo viacerých civilizovaných krajinách sa preto otvára aj otázka, či v mene ochrany verejného zdravia, nepodmieniť uplatenie niektorých občianskych a ľudských práv – ako napríklad možnosť cestovania verejnou dopravou či návštevu verejných priestorov akýmsi COVID pasom, teda potvrdením o očkovaní. Viacerí právni experti, ktorých Aktuality oslovili však majú s takýmto riešením vážny problém. Vysvetľuje advokátka Eva Kováčechová, dopĺňa ju ústavný pravnik Marián Giba.

Počúvate Aktuality Nahlas, dnes o stave vládnej koalície, zodpovednosti ministra zdravotníctva, no aj o delení miliárd z európskeho Plánu obnovy s poslancom Za ľudí Tomášom Valáškom.

Moderuje Braňo Dobšinský