Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Nov 28, 2019

Martin Kraščenič. Aktuálne šéf slovenskej volejbalovej federácie s dosahom na milióny eur. V minulosti však aj odsúdený - za špekulatívne podvody s DPH. A tiež v ráde miliónov (vtedy korún). Od väzenia ho zachránili len prezidentské amnestie.

Dnes ho opäť preveruje polícia. Vidno ho za predraženou zmluvou s eurofondami. Podľa Martina Turčeka z investigatívneho oddelenia Aktualít „my sa môžeme len diviť, akým spôsobom sa tam predražene rádovo až za 60-násobky trhových cien predávali tovary a akým spôsobom postupovali všetci zúčastnení“.

Jeho štýl podnikania má charakterizovať výraz na „drzovku“. Označil ho tak Ján Slota, ktorý v prípade špekulatívnych vratiek s DPH skončil na rozdiel od M. Kraščeniča s reálnym trestom.

Pozrieme sa aj na hľadanie spravodlivosti za streľbu na hraniciach, kde za totality zahynulo približne 250 ľudí. V susednej Českej republiky padli prvé obvinenia na najvyšších predstaviteľov vtedajšieho režimu, na Slovensku tomu bráni legislatíva. Budete počuť Michala Mikloviča a Petra Mikleho z ÚPN.

Moderuje Jaroslav Barborák.