Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Nov 24, 2020

Najbližšie dni v parlamente prebehne voľba nového generálneho prokurátora. Boli sme sa preto rozprávať s poslancami národnej rady a pýtali sa, kto sú ich favoriti. Vyzerá to ale zatiaľ tak, že koalícia zatiaľ zhodu na mene nemá.

Poslancov sme sa pýtali aj na včerajšie vyjadrenie premiéra Igora Matoviča o konci vlády v prípade, že bude zvolený generálny prokurátor s podporou opozíciou.

Budete počuť poslanca SaS Ondreja Dostála, ktorý je zároveň aj členom ústavnoprávneho výboru. Hovorí, že určite nebude hlasovať za sudcu Juraja Klimenta, aj keby sa na ňom koalícia dohodla.

Na kom sa zhodujú poslanci zo Za ľudí sme sa pýtali Miroslava Kollára. Strana si určila rebríček štyroch favoritov. Budete počuť aj Petra Pčolinského zo Sme rodina.

Na voľbu sme sa pýtali aj opozičných poslancov Richarda Rašiho z Hlasu a Ľubomíra Petráka zo Smeru-SD. Ten tvrdí, že Smer nebude hlasovať za ani jedného kandidáta, hoci „zvýšia kvórum, ale nebudú podporovať žiadneho kandidáta.

Vypočúvanie kandidátov na generálneho prokurátora ako prízemná reality šou? Budete počuť Mareka Vagoviča, podľa ktorého bolo grilovanie prokurátorov nedôstojným divadlom. Rozprávali sme aj o tom, kto má aké šance stať sa novým generálnym prokurátorom.

Moderuje Denisa Hopková.