Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Nov 29, 2021

Veľa sa zaoberáme nárastom epidemiologických kriviek, ale málo riešime to, ako nám v spoločnosti rastie napätie a sociálno-psychologické pnutia, no a tie budú mať naozaj dlhodobé následky. Je najvyšší čas deeskalovať narastajúcu polarizáciu a extremizáciu spoločnosti, hovorí psychológ a odborník na krízovú komunikáciu Dušan Ondrušek. Slovensko totiž čelí civilizačnej výzve - zvládnuť ďalšiu vlnu pandémie a jednoducho povedané: Nevymrieť. Aj tejto výzve však čelíme ako hlboko rozdelená a polarizovaná spoločnosť. Ako z toho von a máme ešte šancu sa ako spoločenstvo zjednotiť?

Očkovanie sa stalo ďalšou falošnou deliacou čiarou, zbytočne túto tému vyostrujeme. Hlavným motívom oboch táborov je totižto obyčajný ľudský strach, tvrdí psychológ Dušan Ondrušek. Je teda lepším riešením povinné očkovanie alebo motivácia cez finančné stimuly a dialóg?

V druhej téme dnešného podcastu sa pozrieme na nový variant koronavírusu s názvom Omikron, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia zaradila na zoznam variantov, ktoré vzbudzujú „obavy". Omikron evidujú napríklad už aj u našich susedov v Česku. Skutočne treba mať obavy z nového variantu? V podcaste na to pozrieme s virológom Borisom Klempom.

Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský