Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Oct 25, 2021

Očistec - megakauza o paralelnom svete v polícii a bezpečnostných zložkách. S oligarchom Norbertom Bödörom na špici a s bývalými policajnými funkcionármi na nižších poschodiach. Hneď pod Bödörom s Tiborom Gašparom, bývalým policajným prezidentom. Očistec smeruje do finále. A na verejnosť sa dostávajú nové podrobnosti, napríklad o Gašparovom DVD nosiči plnom citlivých dát.

 

Informácie sú vždy nebezpečné. Podľa toho, kto nimi disponuje a ako s nimi nakladá. A ak ide o informácie v citlivých kauzách, ktoré vyšetroval navyše Úrad boja proti korupcii, môžu sa stať nástrojom boja“, tvrdí Annamária Dömeová z investigatívneho tímu portálu Aktuality.sk

 

Podľa najnovších informácií policajti si v prípade Očistec nahrali aj Fica s Bödörom starším. Na tajných stretnutiach mali riešiť kauzy a svojich ľudí vo väzbe. Informácie DenníkaN potvrdila Špeciálna prokuratúra.

 

Aktuality.sk disponujú exkluzívnymi zábermi z chaty, kde sa stretávali Robert Fico, Miroslav Bödör, advokát Marek Para a syn Tibora Gašpara.

 

V druhej časti podcastu sa ešte vrátime k prípadu diváckeho násilia na štadiónoch. Prezident Združenia náčelníkov mestských polícií Ján Andrejko tvrdí, že polícia už dlho má všetky nástroje na to, aby riešila futbalových chuligánov, ale nerobí to.

 

Moderuje Jaroslav Barborák.