Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Aug 27, 2020

Mŕtvy Grék, fínsky bezdomovec, obchody s filtrami na čistenie vody určené pre Afriku, ktoré tam možno ani nikdy nedorazili. A v spleti obchodujúcich spoločností aj firma dočasného šéfa štátneho Tiposu – to všetko za veľké peniaze. A po kontrolách daniarov s podozreniami na nekalú činnosť. Investigatívny tím Aktualít prichádza s ďalšími dôležitými zisteniami o podozrivých obchodoch a machináciami s DPH.

Marek Kaňka, dnes dočasný šéf štátneho Tiposu, v nedávnej minulosti však so svojou firmou aj súčasť čudného reťazca s daňovými machináciami, na ktoré upozornili daniari. Marek Kaňka svoje zlyhanie popiera a s daniarmi sa súdi.

V druhej časti podcastu sa vrátime k prázdninovému seriálu, vrámci ktorého sme v Aktualitách objavovali Slovensko. Našli sme aj živú zrúcaninu hradu Hrušov nad Topoľčiankami pri Zlatých Moravciach. Živú preto, lebo Hrušovský hrad sa z viac storočných sutín už niekoľko rokov mení na niečo pekné – a to vďaka práci už stoviek dobrovoľníkov z občianskeho združenia Leustach.

Moderuje Jaroslav Barborák.