Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Jul 27, 2022

Menšinovú vládu bez SaS pripustili už koaliční lídri a aj premiér Eduard Heger. Takáto vláda by v kľúčových otázkach ako napríklad odvolávanie mohla závisieť od odídencov z ĽSNS. Poslancov za najsilnejšie vládne hnutie sme sa pýtali, či by s tým nemali morálny problém.

Hoci Boris Kollár o „kuffovcoch“ hovorí že nie sú fašisti, politológ na konkrétnostiach dokazuje opak. Bude mať Slovensko menšinovú vládu s podporou fašistov? Pýtali sme sa poslancov OĽaNO. Podpredsedníčka klubu OĽaNO Anna Andrujevová by menšinovú vládu podporovala, Andrej Stančík tvrdí, že si to „nevie predstaviť“. Čo presne tým myslí? Pýtali sme sa aj Petra Polláka ml., ktorý sa zaoberá rómskou problematikou.

Pozrieme sa aj na to, prečo tesná menšina v parlamente, pre vládu pri schvaľovaní zákonov či rozpočtu, nie je až taký veľký problém, ako by sa na prvý pohľad zdalo. V skutočnosti totiž málokedy treba až 76 hlasov.

Druhou témou dnešného podcastu je tradičný letný nedostatok krvi v slovenských nemocniciach. Boli sme sa pozrieť, ako sa krv daruje a ako ju môžete darovať aj vy.

Podcast Aktuality Nahlas nahrávali Peter Hanák, Denisa Žilová a Laura Kellöová. Spolupracovali Matej Ohrablo a Valentína Rybárová.