Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Apr 27, 2022

Sme rodina sa postavila za svojho obvineného poslanca Martina Borguľu. Tvrdia, že bol vydieraný a zaplatil výpalné, nie úplatok. Polícia to ale vidí inak - budete počuť reportéra Aktuality.sk Jána Petrovčia a obvineného Martina Borguľu.

Boris Kollár dnes vyzval ministra vnútra Romana Mikulca, aby opustil svoj post a kritizoval aj políciu. Čo s tým urobí koalícia? O slovách predsedu parlamentu sa v podcaste porozprávame s politológom Radoslavom Štefančíkom

Jedným z prvých opatrení v rámci zákona Lex Ukrajina bolo vypínanie dezinformačných webov Národným bezpečnostným úradom do konca júna. Platnosť zákona o kybernetickej bezpečnosti sa má predĺžiť o ďalšie tri mesiace. Popritom vzniká nový komplexný návrh, ktorý by mal natrvalo umožniť štátu vypínanie webov.

Odborníci tvrdia, že ani súčasný návrh na predĺženie platnosti zákona nie je právne v poriadku. V čom je podľa nich problém?Budete počuť odborníka na slobodu prejavu Martina Husovca.

Dá sa zákon zneužiť? Hrozí v budúcnosti vypnutie štandardných médií? Odpovie predkladateľ návrhu zákona a poslanec Oľano Juraj Krúpa. 

Podcast pripravili Denisa Hopková a Denisa Žilová.