Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Nov 26, 2020

„Dnes ďakujem Bohu, že som nesedel pri stole.“ Peter Pellegrini, dnes Hlas, predtým premiér za vládny Smer. Monika Jankovská s ním údajne nikdy neriešila Kočnerove zmenky. Stranu podľa neho riadil jej predseda.

„Ak sa priznala a je pravda, čo sa medializovalo, musí niesť zodpovednosť.“ Richard Raši, dnes Hlas, v čase vlády Smeru jeho podpredseda. Rovnako reaguje na Moniku Jankovskú, ktorá sa vo väzení „rozhovorila“.

Opozičná SaS sa rovno obracia na Jankovskej šéfa – vtedajšieho predsedu vlády. Roberta Fica vyzýva, aby opustil parlament. „Aby bol ušetrený hanby, keby dal parlament súhlas na jeho vzatie do väzby“. Budeme počuť aj podpredsedu parlamentu liberálov Milana Laurenčíka.

Samotný Robert Fico zatiaľ mlčí.

Nie priznanie, ale odkaz spoza zamrežovaných okien – tak hodnotí výpoveď bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej Peter Bárdy.

V dnešnom podcaste sa pozrieme aj na ďalšiu vážnu tému. Slovenskí športovci prehovorili o obťažovaní, ktoré zažívajú. Zatiaľ však len anonymne, vrámci prieskumu iniciatívy Šport v bezpečí. Rôzne formy obťažovania zažila každá tretia športovkyňa a každý piaty športovec muž. Anonymný prieskum však prieniesol signál aj o znásilnení. Viac povie Kristína Czuczová z iniciatívy Šport v bezpečí.

Moderuje Jaroslav Barborák.