Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Aug 30, 2022

Ukrajina tvrdí, že jej sily spustili ofenzívu vo viacerých oblastiach na juhu krajiny. Preberá ukrajinská armáda iniciatívu na fronte? V podcaste odpovie generál vo výslužbe Pavel Macko (ODS)

„Vzhľadom k rozsahu nasadených síl a prostriedkov by som ešte nehovoril o veľkom protiútoku. V každom prípade ide o použitie síl na testovanie odolnosti ruskej obrany - kde bude pevnejšia, nájdu Ukrajinci iný smer, kde bude slabšia budú pokračovať,” hovorí Macko.

Medzitým ako Ukrajinci ohlásili novinky šéf Smeru-SD Robert Fico pozval na oslavy výročia SNP ruského veľvyslanca Bratčikova. Podľa Macka to ukazuje na to, ku komu sa bývalý premiér hlási. 

„Radikalizuje spoločnosť, dáva jej falošné naratívy, falošného nepriateľa a naopak falošných priateľov,” tvrdí v podcaste predseda ODS.

Ministerstvo pôdohospodárstva hovorí, že roky zbytočne plytváme potravinami. Rezort chce preto výraznejšie podporiť organizácie, ktoré vedia distribuovať potraviny ľuďom v núdzi. V druhej téme podcastu sa na detaily pýtala Denisa Žilová ministra Samuela Vlčana. Podľa neho v niektorých regiónoch končí v koši až 30 percent jedla.

Podcast pripravili Denisa Hopková a Denisa Žilová.