Preview Mode Links will not work in preview mode

NAHLAS |aktuality.sk


Jan 24, 2020

Smer na čele s Robertom Ficom nedávno pobúril študentov medicíny opatrením ako vyriešiť nedostatok lekárov. Mladý lekár bude musieť po skončení medicíny u nás odpracovať minimálne desať rokov a potom bude môcť odísť do zahraničia. Ak to odmietne, celé štúdium zaplatí štátu.

Študentka medicíny Mária Belinská z Fóra pre študentov medicíny hovorí, že im hádžu polená pod nohy a miesto prípravy na skúšky musia riešiť, že sú zneužívaní na kampaň.

Prečo máme málo lekárov a kto je za to zodpovedný? Zdravotnícky analytik z  Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy Dušan Zachar to vidí jasne - Smer-SD.

Poslanec Smeru a člen zdravotníckeho výboru Vladimír Baláž hovorí, že sa o opatrenie je zatiaľ len otvorenie témy. Tvrdí, že zodpovednosť za nedostatok lekárov majú všetci od 1989, medzi nimi aj Smer. Priznáva, že zdravotníctvo nebolo prioritou strany.

Minulý týždeň sme priniesli reportáž z rómskej osady v Plaveckom Štvrtku. V rómskej téme pokračujeme. Budete počuť Irenu Bihariovu z Progresívneho Slovenska, ktorá sa stretla s diskrimináciou.

Nárast extrémizmu, nevyriešený rómsky problém, kto za to môže? Pýtali sme sa splnomocnenca pre rómske komunity Ábela Ravasza.